Seznamovaní po internetu je stále velmi populární možnost jak najít vhodného partnera. V součanosti naleznete na internetu nepřeberné množství seznamek a každá nabízí jiné funkce a také zaměření seznámení. V našem srovnání vám přinášíme přehled známých seznamovacích portálů a aplikací a věříme že díky našemu přehledu naleznete vhodnou seznamku ať už hledáte vážný vztah či flirt.

1. eDarling

Popis seznamky eDarling

Edarling je jednou z nejznámějších online seznamek v České republice. Vznikla v Německu, rozšířila se už ale do celé řady zemí po celém světě. Občas mívá sice negativní ohlasy od uživatelů, mírně však převládají ty pozitivní. Seznamka je určená pro lidi starší 18 let, kteří hledají dlouhodobější známost nebo vážný vztah. Pokud tedy hledáte spíše flirt nebo randění v nezávazném vztahu, eDarling rozhodně nebude tou pravou seznamkou pro vás. Přesto, že je možné registrovat se zde od 18 let, je zde lidí v podobném věku málo. Většinu uživatelské základny tvoří lidé středního věku, hledající vážný vztah či dokonce svatbu a založení rodiny.

2. EliteDate

Stručný popis seznamky EliteDate

Seznamka EliteDate je v mnoha funkcích velmi podobná eDarling, ve srovnání s ní je ale o dost levnější. Prezentuje se také jako seznamka pro náročné. Na rozdíl od eDarling je to ale pouze česká seznamka, proto má také méně početnější uživatelskou základnu – navštěvuje jí kolem 150 000 uživatelů.

3. FlirtKontakt

Stručný popis seznamky FlirtKontakt

FlirtKontakt je československá erotická seznamka, kde můžete flirtovat s ostatními uživateli či navazovat nezávazné sexuální vztahy. Uživatelská základna je široká, na tuto seznamku chodí téměř milion lidí. Na této erotické seznamce se může registrovat kdokoli, komu už bylo 18 let. Uživatelé zde hledají flirt, nezávazný sex na jednu noc, případně také dlouhodobé nezávazné sexuální vztahy. Pokud hledáte vážný vztah, tato seznamka tedy nebude tou pravou volbou pro vás.

4. Badoo

Stručný popis seznamky Badoo

Badoo je jednou z nejpoužívanějších online seznamek jak na světě, tak v České republice. Celosvětově má kolem 500 milionů uživatelů. Seznámení je zde proto opravdu možné, uživatelská základna je k tomu dostatečně široká. Badoo je jakási univerzální seznamka, vhodná je tak opravdu pro kohokoli bez rozdílu věku či pohlaví. Slouží jak pro vážné seznámení, tak pro flirt či navazování volných sexuálních vztahů, nebo pouze pro pokec a chatování s jinými uživateli. Ve většině případů zde ale narazíte spíše na flirt než na vážné rande. To, co uživatel na Badoo hledá, může snadno specifikovat ve svém profilu.

5. Můj otrok

Stručný popis seznamky Můj otrok

Jak napovídá již samotný název, Můj otrok je seznamka určená lidem, kteří mají v sexu rádi BDSM praktiky. Vzájemný poměr mužů a žen je zde vyrovnaný, podle pohlaví se ale liší samotný postup při registraci a ověření uživatele. Seznamka sdružuje lidi, kterým už bylo 18 let a mají rádi drsnější sexuální praktiky, přičemž hledají protějšek se stejnou zálibou. Nejčastěji se tak zde navazují nezávazné sexuální vztahy. Na to, že cílová skupina seznamky je docela dost vyhraněná, zde můžete najít dost širokou uživatelskou základnu až 150 000 lidí.

Jak vybrat internetovou seznamku

Za hledání partnera na internetových seznamkách se už dávno lidi nestydí. Naopak to berou jako moderní a nejlepší formu, jak se v dnešní hektické době seznámit. Ne každý v rámci své práce nebo jiných činností potkává denně spoustu nových lidí, se kterými by se mohl seznámit. Internetová seznamka je pro řadu lidí jedinou možností, jak potkat nové tváře.

Jak postupovat při jejím výběru?

Placené a neplacené seznamky

Seznamek existuje celá řada. Hned na začátku je můžeme rozdělit na placené a neplacené seznamky, z nichž každá má své jisté výhody a nevýhody. Záleží na vás, zda jste ochotni do seznamování se na internetu pravidelně vkládat vaše finance nebo vaše štěstí zkusíte přilákat bez toho, abyste vytahovali peněženku.

Ačkoliv placené seznamky svým uživatelům nabídnou většinou lepší prostředí pro seznamování, nikde není napsáno, že se na neplacené verzi neseznámíte s láskou vašeho života. Stejně tak není zaručeno, že vám placená verze seznamky vžene do náruče spřízněnou duši pro život. Vše je tak trochu o náhodě. Naštěstí ale můžete jít svému štěstí naproti

Proč zvolit neplacenou seznamku

U neplacených seznamek je velkou výhodou jednoduše to, že jsou zdarma. V případě, že si chcete online seznamování vyzkoušet a tak zvaně se oťukat, pro vás mohou být dobrou volbou. Na neplacené seznamce ze sebe můžete shodit počáteční ostych, vždyť o nic nejde! Pokud vám to nebude vyhovovat, klidně můžete váš účet smazat, aniž byste do tohoto pokusu vložili své peníze.

Dalším plusem neplacených internetových seznamek je fakt, že mají spoustu uživatelů, ze kterých si můžete vybírat. Ovšem tato výhoda naráží na nedostatek a tím je nulová kontrola profilů.

Na neplacených seznamkách založené profily nikdo nekontroluje, a proto kolikrát nemusí obsahovat fotku nebo se může za falešným profilem jednoduše skrývat někdo jiný. To ale ještě neznamená, že byste měli na neplacené seznamky zanevřít.

Jen buďte velmi obezřetní v tom, co svému protějšku sdělíte. Časem můžete při komunikaci s dotyčným či dotyčnou sami rozpoznat, zda se za profilem skrývá reálný člověk, který vám je sympatický a stojí za osobní schůzku.

Výhody neplacených seznamek:

 • Založení zdarma
 • Široká nabídka uživatelů

Nevýhody placených seznamek:

 • Žádná kontrola profilů
 • Riziko, že se za profilem bude skrývat někdo jiný
 • Nízká nabídka doprovodných funkcí a podpory

Proč zvolit placenou seznamku

Největší výhodou placených seznamek je fakt, že se na nich budou shromažďovat jen ti, kteří mají o seznámení reálný zájem, a proto jsou ochotni za svůj profil na seznamce zaplatit. Opět existuje celá řada placených seznamek, na kterých můžete zaznamenat menší množství uživatelů oproti seznamkám, které platby nevyžadují. Je to hlavně tím, že se zde zájemci o seznámení opravdu vyselektují. Už zde pravděpodobně nenarazíte na někoho, kdo si profil založí z nudy, aby se komunikací na seznamce následně bavil. Ceny placených seznamek se různí. 

Některé placené seznamky jsou částečně zdarma, u jiných si bez poplatku nezaložíte ani účet. Placené seznamky nabízejí řadu funkcí, které seznámení napomáhají a díky kterým se mohou uživatelé seznamek cítit bezpečněji. Patří k nim například:

 • Manuální kontrola profilů
 • Skutečnost, že váš profil vidí jen platící uživatelé
 • Vyhledávání kompatibilních partnerů na základě vámi vyplněných informací
 • Upozorňování na nové zprávy či na to, kdo si prohlédl váš profil
 • Možnost obrátit se na administrátora seznamky v případě, že budete chtít s něčím pomoct

Nevýhodou placené seznamky je fakt, že vám z účtu každý měsíc odejde platba. Už proto se placené seznamky nedoporučují těm, kteří si nejsou jisti, zda u internetového seznamování vydrží. Velkým minusem u některých placených seznamek může být automatická obnova uživatelského účtu i následné automatické strhnutí platby.

Výhody placených seznamek:

 • Jen vážní zájemci o seznámení
 • Nabídka funkcí, které zpříjemňují používání účtu
 • Manuální kontrola profilů
 • O něco serióznější místo pro seznámení oproti tradičním seznamkám

Nevýhody placených seznamek:

 • Nutnost platby
 • Riziko automatických strhávání plateb za užívání
 • Riziko komplikací při rušení placených účtů

Výhody a nevýhody online seznamování

Online seznamování určitě není pro každého. Zvlášť pro citlivé jedince s nízkým sebevědomím nebo pro lidi s přehnanou naivitou a důvěrou v ostatní lidi by mohly být seznamky rizikové.

Internetové seznamování nemusí vyjít hned napoprvé, úspěch zde závisí mimo jiné i na vaší houževnatosti podstupovat schůzky a seznamování opakovaně. Počáteční neúspěch a odmítnutí by si někteří uživatelé mohli brát až příliš osobně, což by je mohlo v hledání partnera ještě více ochromit. Ještě větším rizikem je přílišná důvěra a prozrazení intimních informací někomu, kdo je zneužije.

Ať už si pro seznamování vyberete placenou nebo neplacenou seznamku, vždy je důležité být ve střehu a počítat s tím, že na druhé straně může být člověk, který to s vámi nemyslí dobře. Avšak i přes rizika má online seznamování smysl a řadu výhod, patří k nim například:

Výhody online seznamování

 • Potencionální nápadníky máto jako na dlani
 • Můžete celkem rychle narazit na osobu s podobnými zájmy a nastavením hodnot
 • Nemusíte chodit do baru, počáteční „schůzky” přes internet lze absolvovat z pohodlí domova
 • Seznamovat se můžete i při časově náročné práci či škole
 • Přesto, že by váš profil měl mít fotografii, si při online seznamování zachováváte velkou část své anonymity
 • Psaná komunikace může být příjemnější především introvertům, stydlivým a plachým lidem
 • Možnost užšího výběru zájemců o schůzku s vámi podle toho, jak se při psaní projevují
 • Komunikace s dalšími lidmi z bezpečí a pohodlí domova
 • Možnost různých filtrů, které zúží nabídku a ušetří vám čas
 • Možnost výběru seznamky podle typu seznámení

Nevýhody online seznamování

 • Zpoplatnění některých internetových seznamek
 • Nečitelnost některých profilů
 • Riziko, že naletíte podvodníkovi
 • Nebezpečí, že vám protějšek o sobě lže, což nemusíte z pouhé internetové konverzace rozpoznat
 • Nutnost absolvovat kolečko osobních schůzek, než narazíte na toho pravého/pravou
 • Zklamání, jelikož dotyčný/á se bude projevovat jinak než na internetu

Typy online seznamek dle seznámení

Internetových seznamek je celá řada. Největší zastoupení mají tak zvané tradiční seznamky, kdy muž hledá ženu pro vztah a naopak. I tyto seznamky nabízí různé filtry, díky kterým můžete vaše případné partnery hledat podle věku nebo kraje, ve kterém bydlí.

Dalším rozšířeným typem seznamek, jsou nezávazné seznamky nebo také flirt seznamky, které svým uživatelům už na začátku naznačují, že jejich uživatelé mají zájem hlavně o rychlé a nezávazné seznámení, které v nejlepším případě skončí sexem. Tímto však výčet seznamek podle typu seznámení nekončí, existují také:

 • Seznamky zaměřené na gaye a lesbičky(případně transgender uživatele)
 • Seznamky pro zadané, tak zvané milenecké seznamky
 • Sex seznamky pro ty co nehledají vážný vztah
 • Seznamky pro seniory (slouží i k nalezení kamaráda či kamarádky)
 • Seznamky pro věřící
 • Seznamky rozdělené podle věku
 • Seznamky podle místa bydliště
 • Seznamky pro cizince

Výběr seznamky podle typu seznámení může být první selekcí vašich nastávajících kontaktů. Když například víte, že jste věřící a potřebujete k sobě stejný protějšek, může se vaše hledání v tradičních seznamkách podobat hledání jehly v kupce sena.

Jak založit úspěšný profi na seznamce

Atraktivní profil je alfou a omegou toho, zda si vás ostatní uživatelé seznamky všimnou či ještě lépe vás osloví. To však neznamená, že byste ho měli vymalovat do všech barev jen kvůli tomu, aby vypadal působivě.

Zaujmout je jedna věc, být autentický je věc druhá. A když tyto věci spojíte v jedno na vašem profilu, máte vyhráno. Vsaďte na dobrou fotku, kde vám jde vidět do obličeje. Vyhněte se fotkám se slunečními brýlemi, protože vaše oči o vás mohou leccos vypovídat.

Nezapomeňte se na profilu pochlubit tím, co vás baví a čím žijete. Přímo na něm můžete nastínit, koho si představujete jako parťáka do života. Při vytváření popisku buďte hraví, pamatujte na to, že strohost vám body nepřihraje.

Jak se úspěšně seznámit

Online seznamování je disciplína, které byste se neměli vyhýbat v případě, že vám dosud do cesty nevkročila vaše druhá polovička. Pokud jste ji doteď nepotkali někde venku na místech, kde chodíte, možná to znamená, že se skrývá ve světe online seznamky.

To však neznamená, že není reálná. Stačí ji svým profilem k sobě přitáhnout jako magnet a později si s ní či s ním dát schůzku. Ačkoliv může online seznamování někoho děsit, není to nic, čeho byste se měli obávat. Nakonec vás schůzky a online komunikace s potencionálními partnery může bavit.

Při online seznamování je důležité nastavit si svá pravidla. Jakkoliv důvěryhodně se člověk na druhé straně může zdát, nikdy nepřestaňte být ve střehu. Určete si své hranice, za které v žádném případě v konverzaci s dotyčným pisálkem nechcete jít.

Samozřejmostí je nesdělovat citlivé osobní údaje, jako je vaše bydliště nebo adresa zaměstnání. Za dotyčného byste po internetu neměli nic platit ani mu poskytovat údaje k vaší platební kartě.

Při online seznamování se nevzdávejte hned po prvním neúspěchu a neberte si odmítnutí uživatelů osobně. Nastavte si to v hlavě tak, aby pro vás online seznamování bylo zábavné a přinášelo vám jen užitečné zkušenosti. 

eDarling
Logo eDarling
Hodnocení: 93/100 Recenze seznamky
EliteDate
Logo EliteDate
Hodnocení: 92/100 Recenze seznamky
FlirtKontakt
Logo FlirtKontakt.cz
Hodnocení: 91/100 Recenze seznamky
Badoo
Hodnocení: 89/100 Recenze seznamky
Můj otrok
Hodnocení: 89/100 Recenze seznamky
Dateefy
Hodnocení: 88/100 Recenze seznamky