Na egyptskou civilizaci z dob sahajících až na pomezí 4. a 3. tisíciletí př. n. l. vsadila vývojářská společnost LionMoon, která do herního světa přinesla další budovatelskou strategii, která zaručeně nadchne hráče dávající přednost roli budovatele před rolí bojovníka.

Na jaké platformě lze Anocris hrát

Dobová grafika vás prostřednictvím webového prohlížeče na platformách Windows, Linux i Mac vpraví do dějiště pyramidových staveb a mocných faraonů vskutku věrohodně, přičemž vám radosti a strasti starověkých Egypťanů přiblíží také informační bubliny, poskytující zajímavé informace o tomto historickém období.

Ukázky ze hry

O čem je hra Anocris

Zprvu nepatrná osada, kterou jste jakožto tvůrce budoucího egyptského impéria začal budovat na březích nejdelší řeky světa, se může díky vašim rozhodnutím rozrůst do nevídaných rozměrů. O kolonie, kterou začínáte postupně osídlovat, je nutné se pečlivě starat.

Dejte svým obyvatelům dostatek prostoru i možností pro získávání obživy, stavějte sídla, vylepšujte stávající technologie či rozšiřujte svá území. Rozhodně však nezapomínejte na to, že čím více bude vaše město vzkvétat, tím více o něj budou mít zájem nepřátelé. Proto není radno zapomínat na udržování vašich vojsk a jejich schopnosti řádně vaši kolonii ochránit. Když se vám podaří zajistit si sympatie egyptských Bohů, bude vaše civilizace prosperovat ještě o kousek víc. Dary od Bohů se vám totiž rozhodně budou hodit.

Závěrem o hře Anocris

Ačkoli vaším cílem v této hře nebude nic jiného než vybudovat nejmocnější impérium celé říše, nemusíte se bát jednotvárnosti. Hra nabízí velké množství prvků, druhů staveb, surovin či technologických projektů, ba co víc, cestu vám může zkřížit jiný hráč se svou vlastní strategií nebo počítačový systém. Výběr soupeře je čistě na vás a jak mocné se vaše město nakonec stane rovněž.