Vlaky, nádraží a zase vlaky. Nadšenců do železniční dopravy je víc, než byste čekali. A co takhle šéfovat své vlastní vlakové infrastruktuře? S online hrou Rail Nation to jde, a navíc je to ohromná zábava! Budovatelská strategie ze železničního prostředí vám nabízí možnost vytvořit si svou vlastní vlakovou asociaci, jejíž potenciální úspěch bude jen a jen na vás a vaší strategii.

O čem je hra Rail Nation

Vytvářejte tratě, nakupujte lokomotivy, spojujte se s ostatními hráči a spolupracujte s nimi na cestě za vítězstvím. Hráčská základna skýtá přes 1 000 hráčů, vedle spojenců vás tedy rovněž čeká soupeření. Vaším úkolem bude plánovat a sestavovat co nejefektivnější železniční trasy pro převoz zboží, a pokud se vám bude dařit, za vydělané peníze můžete svou infrastrukturu neustále vylepšovat a pořizovat nové technologie. Své dráhy můžete vést až padesáti různými městy, na výběr budete mít z 11 druhů nádražních budov, a to vše v rámci 294 herních úrovní.

Ukázka ze hry Rail Nation

Jak hrát hru Rail Nation

Speciálním prvkem jsou bonusové zakázky zadané prostřednictvím 21 významných osobností, jejichž splněním si přijdete na nemalé výdělky nebo odměny nad rámec standartních herních ocenění. Jedná se o dlouhodobější strategickou hru, u které zprvu jen zadáte operaci nebo úkol a následně čekáte na jeho dokončení a výsledek pak jen zkontrolujete a zadáváte další. Později však budete chtít být v obraze a sledovat dění i mimo vaše teritorium, a tak budete nahlížet do hry čím dál častěji. Rail Nation není typicky nekonečnou hrou, po úspěšném absolvování několika kol je vždy vyhodnocen ten nejlepší železniční podnikatel.

Závěrem o hře

Vyzkoušejte si, jaké by to bylo šéfovat vlakové společnosti, dělat důležitá rozhodnutí a vytvořit železnici podle vašich představ. A nenechte se odradit, ani když zrovna nadšencem do vláčků nejste. Široká škála budovatelských funkcí a povedené zpracování může chytnout i milovníky o trochu odlišnějších žánrů.