Komplexní herní prostředí, ve které se vám budou hodit veškeré dovednosti získané hraním jiných herních žánrů. Jestli se v něčem propojují téměř všechna úskalí tradičních her, pak jsou to právě strategické hry. Platforma, kde se spojuje budování, bojování, zajímavý příběh, interakci s hráči a prozkoumávání nových míst. Je toho ještě mnohem víc, jedno je však u strategických her jisté – kdo nehraje s námi, hraje proti nám.

1. Forge of Empires

Stručný popis hry Forge of Empires

Forge of Empires je strategická online hra zdarma, ve které stavíte a vyvíjíte vaše vlastní město od doby kamenné až po budoucnost. Hra se skládá z kampaní a bitev proti ostatním hráčům a umělé inteligenci. Vaším úkolem je vybudovat a rozvíjet své město tak, aby bylo co nejúspěšnější, a získat tak nadvládu nad ostatními hráči. Forge of Empires je dostupná zdarma ve webových prohlížečích a tají na mobilních zařízeních jako aplikace. Hra obsahuje také možnost zaplatit si drobná vyplepšení, které vám umožní rychleji rozvíjet své město.

2. Vikings: War of Clans

Stručný popis hry Vikings: War of Clans

Staňte se nejobávanějším Jarlem severu a posuňte své město na samý vrchol moci a do popředí ta nejvlivnější města celé země. Invaze Vikingů je tady a s ní i divoké bitvy plně seker, neutichající touhy po vítězství a nekalých praktik, které znal jen nelítostivý středověk. Jako vůdce budete muset svůj klan dostatečně zaopatřit, a tak vedle bitev bude nutné shánět zdroje obživy, výzbroj, stavební materiál i odpovídající zázemí pro svůj lid.

3. War Thunder

Stručný popis hry War Thunder

War Thunder je akční válečná hra, ve které můžete bojovat jak na zemi tak i ve vzduchu. Hra je bezplatná a je určena pro více hráčů. Ve hře War Thunder můžete ovládat více než 1200 vojenských strojů z historie druhé světové války až po moderní dobu. Můžete si vybrat mezi různými druhy letadel, tanků a také námořních lodí. Ve War Thunder máte za úkol bojovat proti ostatním hráčům, porazit je a dosáhnout tak vítězství. Ve hře můžete získat zkušenosti a odměny za splnění mnoha úkolů. War Thunder je téměř povinnost pro všechny nadšence do válečných her.

4. World of Warships

Stručný popis hry World of Warships

World of Warship je válečná počítačová hra zdarma, která nabízí úžasnou akci ale také zábavu. Tato hra je bojová strategie, kde vy jako hráč bojujete v námořní bitvě. Je to jedna z nejpopulárnějších námořních her, které jsou aktuálně dostupné. Tuto hru si navíc můžete vychutnat nejen na PC, ale také na tabletu či v mobilu. Pokud i vy si chcete zkusit jaké to je ovládat různé druhy lodí, jako jsou křižníky, bitevní lodě, torpédoborce a další. je World of Warship tou nejlepší volbou.

5. World of Tanks

Stručný popis hry World of Tanks

World of Tanks je oblíbená tanková online hra se stroji z 20 století. Cílem této hry je ovládat obrněné vozy a bojovat s ostatními hráči o převahu na bojišti. Hráči se mohou zapojit do různých druhů bojů, jako je například bitva jednotlivců, bitva ve skupině nebo bitva všech proti všem. Hra je plná akce a bojů, ale přesto je to také skvělá zábava pro všechny opravdové hráče. World of Tanks je hrou, která kombinuje strategii a akci a nabízí tak hráčům možnost užít si adrenalinové vyžití a současně být taktickým mágem.

Vše v jednom, to jsou strategické hry

 Je pravda, že u strategických her je potřeba zejména přemýšlet. Není to však jediným aspektem, na který musíte brát zřetel. Na začátku si budete muset vybudovat určité zázemí, ze kterého pak budete schopni získávat nová území a větší a větší moc. K té dospějete buďto výhodnými obchody nebo hrubou silou. Každý jsme dobří v něčem jiném, a proto si zvolte ten způsob, který je vám bližší.

Neexistuje žádné psané ani nepsané pravidlo, kde začíná nebo končí hranice strategického žánru. Můžete se ocitnout uprostřed válečného světa, středověké říše nebo třeba mezi klanem elfích trpaslíků, kteří hledají svého krále. A nebo všechno dohromady. Záleží jen na tom, kterou hru si vyberete, a že výběr je skutečně široký.  

Plánujte statečně, a ještě lépe bok po boku

Plán hry si volíte na základě vašich herních preferencí. Pokud však chcete skutečně uspět, najděte mezi komunitou hráčů někoho, kdo tyto preference sdílí s vámi. Bude se vám to hodit. Mít spojence je vždycky fajn věc, nezapomínejte ale, že si během hry vybudujete i nepřátelství.

A ty většinou budete řešit v modulu ,,hráč proti hráči“, kde se se svými soky setkáte tváří v tvář. Pokud tedy hledáte hru, kterou se vám aktivují mozkové buňky, strategie jsou pro vás ideální volbou.