Vstupte na bitevní pole, která vám ukážou tu správnou podstatu válčení. Ať už preferujete klasická historická témata a souboje z 1. a 2. světové války, nebo spíše smyšlené prostřední vesmírných narušitelů a mimozemských existencí, v seznamu válečných her si rozhodně vyberete. Ač se někomu může zdát, že válčení je hlavně o bezhlavém rozdávaní ran, opak je pravdou.

1. War Thunder

Stručný popis hry War Thunder

War Thunder je akční válečná hra, ve které můžete bojovat jak na zemi tak i ve vzduchu. Hra je bezplatná a je určena pro více hráčů. Ve hře War Thunder můžete ovládat více než 1200 vojenských strojů z historie druhé světové války až po moderní dobu. Můžete si vybrat mezi různými druhy letadel, tanků a také námořních lodí. Ve War Thunder máte za úkol bojovat proti ostatním hráčům, porazit je a dosáhnout tak vítězství. Ve hře můžete získat zkušenosti a odměny za splnění mnoha úkolů. War Thunder je téměř povinnost pro všechny nadšence do válečných her.

2. Enlisted

Stručný popis hry Enlisted

Enlisted je válečná online hra, která se odehrává ve období druhé světové války. Vy se stanete členem jedné z bojujících stran a budete bojovat proti ostatním hráčům po celém světě. Hra poskytuje realistický zážitek z válečného prostředí, který vám umožní prožít bitvu z perspektivy vojáka. Můžete se zúčastnit taktických bitvách v různých konfliktech, od bojů v SSSR, po boje v Severní Africe. Enlisted je skvělá hra pro ty, kteří milují strategii a zároveň také akci.

3. World of Warships

Stručný popis hry World of Warships

World of Warship je válečná počítačová hra zdarma, která nabízí úžasnou akci ale také zábavu. Tato hra je bojová strategie, kde vy jako hráč bojujete v námořní bitvě. Je to jedna z nejpopulárnějších námořních her, které jsou aktuálně dostupné. Tuto hru si navíc můžete vychutnat nejen na PC, ale také na tabletu či v mobilu. Pokud i vy si chcete zkusit jaké to je ovládat různé druhy lodí, jako jsou křižníky, bitevní lodě, torpédoborce a další. je World of Warship tou nejlepší volbou.

4. World of Tanks

Stručný popis hry World of Tanks

World of Tanks je oblíbená tanková online hra se stroji z 20 století. Cílem této hry je ovládat obrněné vozy a bojovat s ostatními hráči o převahu na bojišti. Hráči se mohou zapojit do různých druhů bojů, jako je například bitva jednotlivců, bitva ve skupině nebo bitva všech proti všem. Hra je plná akce a bojů, ale přesto je to také skvělá zábava pro všechny opravdové hráče. World of Tanks je hrou, která kombinuje strategii a akci a nabízí tak hráčům možnost užít si adrenalinové vyžití a současně být taktickým mágem.

5. Star Conflict

Stručný popis hry Star Conflict

Star Conflict je online hra, ve které si užijete dramatický vesmírný zážitek. Budete mít možnost vést boj s dalšími hráči a projít si epickou kosmickou bitvou. Jako hrát se tak stanete komandérem bojové lodi bojujícího ve vesmíru a budete si vybírat ze tří různých frakcí. Máte možnost zúčastnit se dobrodružství v nemilosrdném světě a ovládnout strategická vojenská vozidla. Cílem je získat nadvládu nad vesmírem a bojovat za svá frakce. V Star Conflict se můžete těšit na epická dobrodružství, napínavé bitvy a nekonečnou vesmírnou akci.

Pro úspěšné zakončení soubojů potřebujete mnohem víc, než horkou hlavu a pohotovou pravačku. O svých činech přemýšlejte, předvídejte důsledky a nežeňte se bezhlavě do každého souboje, který se namane. Nemusí se totiž vždycky vyplatit. Přesvědčte se sami!

Když se historie opakuje

V hodinách dějepisu nás možná naučili, jak dopadly velké bitvy naší dávné i nedávné historie. Jak to však probíhalo během nich? To nám nikdo neukázal, a pro ty, které by tento vhled do řad bojovníků nejzásadnějších bojů novodobého lidstva zajímal jsou tu právě válečné hry.

Mnohé z nich se snaží co nejpřesněji zachytit charakter původních bojišť, nástrojů i samotných vojáků. Ty další zase holdují úplně novým světům a nevídaným bojovným silám, které před tím nikdo nikdy nespatřil. Ať už tak nebo onak, tyhle akcí nadupané bojovky vás dostanou do kůže vojevůdce i bojovníka velmi přesvědčivě.

Kým být a za koho bojovat

Široká škála zbraní, dopravních prostředků, munice i samotných postav vás určitě nadchne. Sestavíte svůj tým z dělostřelců a letců, nebo raději zabrousíte mezi Vikingy či orky? Výběr her je opravdu velký a co teprve jejich herní mapy. Po mapě se budete sunout bitvu po bitvě, na některá bitevní pole se budete vracet i víckrát. Co je však důležité, nezapomínat, že v týmu se to lépe táhne.

A tak se vedle své vlastní velitelské role nebojte propůjčit své úspěchy také dalším hráčům, kteří na oplátku můžou příště vytáhnout ze šlamastiky zase vás. Válečné hry si můžete zahrát proti umělé inteligenci i reálným soupeřům, a tak je na místě budovat vedle bojovného ducha také neprůstřelnou strategii.