Kdo se alespoň jednou setkal ve svém dětství nebo pubertálních letech s Dračím doupětem nebo obdobnou fantasy hrou, jistě pochopí, proč se klasickým psaným hrám na hrdiny říká předchůdci virtuálního herního světa MMORPG.

1. RAID: Shadow legends

Stručný popis hry RAID: Shadow legends

RAID: Shadow Legends je online RPG hra s bojovými prvky, kde se hráči zapojí do soubojů v nádherném fantasy světě. Je to taktická akční hra, kde se střetávají týmy 16 bojovníků, které si hráči sami vybírají. Zajistí vás zaujme krásná 3D grafika, množství postav s jedinečnými schopnostmi a úžasné questy. RAID:Shadow legends je dobrodružství, které vás pohltí a očekává vás mnoho překvapení. Tato MMORPG hra vám nabídne hodiny zábavy, bojů a originálnách herních prvků.

2. Lineage 2

Stručný popis hry Lineage 2

Lineage 2 je intenzivní a akčně orientovaná MMORPG hra. Hra vtáhne hráče do bojů ve kterých se budou snažit ovládnout zemi zvanou Aden. K tomu, abyste byli úspěšní musíte bojovat s armádou protivníků, chránit svá dobytá území a pomáhat ostatním hráčům. Lineage 2 je velmi ponurou avšak dobrodružnou hrou, ve které se musíte starat o vývoj své postavy, sbírat zbraně a co nejvíce bojovat, abyste dosáhli skvělých výsledků. Lineage 2 je napínavou a nekonečnou bitvou, ve které budete cítit ohromné napětí, které vás přiměje stále bojovat o vítězství.

3. Ragnarok Online

Stručný popis hry Ragnarok Online

Ragnarok Online je fantasy MMORPG hra, která vás přenese jako hráče do jedinečného herního světa plného dobrodružství. Ve hře je možné bojovat se zákeřnými protivníky, zkoumat moře temných jeskyní a zažívat mnoho zábavy. Tato online hra nabízí magický svět a úžasný hudební podkres. Čekají na vás unikátní herní postavy, stejně jako možnosti jejich vylepšení. Můžete si také vybírat mezi různými druhy bojovníků a dovedností. Prostřednictvím několika rozmanitých herních prostředí můžete zažít dobrodružství, které bude trvat hodiny a hodiny.

4. Star Stable

Stručný popis hry Star Stable

Star Stable je online MMORPG hra, která baví tísíce hráče z celého světa. Star Stable nabízí kouzelný virtuální svět, ve kterém můžete s ostatními hráči vstoupit a oživit i svou vlastní kouzelnou příběhovou jízdu. Hra je plná obchodních tras, závodů, dobrodružství a kouzelných koní, které můžete vyměňovat a trénovat. Můžete se účastnit herních výzev, které vám pomohou zdokonalit vašeho koně i jízdu na něm. Získáte tak nové odměny a slávu. V této hře si užijete fantastickou cestu do pohádkového světa, která potěší každého milovníka koní.

5. Star Conflict

Stručný popis hry Star Conflict

Star Conflict je online hra, ve které si užijete dramatický vesmírný zážitek. Budete mít možnost vést boj s dalšími hráči a projít si epickou kosmickou bitvou. Jako hrát se tak stanete komandérem bojové lodi bojujícího ve vesmíru a budete si vybírat ze tří různých frakcí. Máte možnost zúčastnit se dobrodružství v nemilosrdném světě a ovládnout strategická vojenská vozidla. Cílem je získat nadvládu nad vesmírem a bojovat za svá frakce. V Star Conflict se můžete těšit na epická dobrodružství, napínavé bitvy a nekonečnou vesmírnou akci.

V obou verzích vystupují postavy jako jsou kouzelníci, válečníci, elfové, hobité, draci, alchymisté a mohli bychom vyjmenovávat klidně ještě dál. Na rozdíl od klasických textových multiplayerových her jsou však MMORPG hry doplněny o virtuální vyobrazení, a tak hraní fantasy žánru dostalo úplně nový rozměř.

Spojte se s hráči z celého světa

Jak již vyplývá z názvu, za jehož zkratkou se skrývá ,,Massively Multiplayer Online Role-playing Game“, jsou hry MMORPG celosvětově rozšířenými platformami, na kterých interagujete s velkou masou hráčů. Ačkoli do hry pravděpodobně původně budete vstupovat jako individuum s cílem dovést svůj klan hrdinů na samý vrchol herní pyramidy, v průběhu hraní můžete navázat mnohá virtuální přátelství, vytvářet herní týmy nebo se postavit nekompromisním rivalům, se kterými si změříte síly v rámci módu PvP (player vs player). Strůjcem děje hry budete právě vy, stejně jako ostatní hráči, a bude jen a jen na vás, jak svůj tým povedete. Jste spíše na souboje nebo raději vyjednáváte diplomaticky? Strategie je ve vašich rukou.

Fantazii se meze nekladou

Už samotné označení ,,hra na hrdiny“ naznačuje, že se jedná o velmi oblíbenou skupinu her. Kdo by se totiž nechtěl alespoň na chvilku stát hrdinou nebo nadpřirozenou bytostí? Možností, jak utišit svého nenasytného herního ducha, nabízí MMORPG skutečně mnoho. Rozmanitost herních oblastí i jednotlivých rolí je tak široká, že si na své přijdou milovníci draků, vesmíru nebo třeba hokeje.

Ve hře je důležité být rozvážný, ale zároveň se nebát riskovat, protože boj se dá vyhrát jedině tehdy, pokud něco obětujete. Zadarmo váš ,,kariérní“ postup tedy nikdy nebude. Ale nelekejte se. Určité výhody si sice v některých hrách můžete koupit i za reálné peníze, tím nejdůležitějším faktorem však bude vaše strategie a to, jaká rozhodnutí během hry učiníte. Tak vzhůru do světa nekonečných možností i rolí!