Starat se o pole, pěstovat suroviny nebo chovat dobytek. To všechno jsou skvělé činnosti, pokud je nemusíte dělat vlastníma rukama. Ruku na srdce, starat se o vlastní farmu dá pořádně zabrat. Co takhle si ale pořídit jednu virtuální? Je to snadnější, než si myslíte.

1. My Little Farmies

Stručný popis hry My Little Farmies

Budovatelská pecka, která vás vpraví do role farmáře a bude zkoušet vaše strategické schopnosti. Plně online hra, kterou spustíte pohodlně bez instalace ve webovém prohlížeči. Jak již napovídá název hry, budete mít na starost fungování celé farmy a vlastně i jejího okolí. Ze svého prvního políčka vytvořte úrodnou půdu, kolem které začnete vytvářet vlastní silnice, komerční stavby, obydlí pro své středověké obyvatele, zázemí pro chov dobytka i pěstitelství plodin.

2. My Free Zoo

Stručný popis hry My Free Zoo

Doslova nenáročná hra pro milovníky jednoduchých budovatelských strategií, ve které budete plnit roli vedoucího zoologické zahrady, kterou máte za úkol založit od úplné píky. Nejdříve vytvořte základní výběhy a pořiďte pár zvířat, zvelebte prostředí zoo a čekejte, jak vaši snahu návštěvníci ocení. Nezapomínejte také na své zaměstnance, kteří jsou hnacím motorem fungování celé zoo.

3. Zoo2 Animal Park

Stručný popis hry Zoo2 Animal Park

Zoo simulace patří v žánru simulátorových her mezi jedny z nejoblíbenějších. Nelze se tedy divit popularitě, kterou si hra Zoo2 Animal Park mezi hráči získala. Jak by taky ne. Skvěle graficky zpracovaný formát pro mobilní zařízení, který z vás lusknutím prstu udělá ředitele zoologické zahrady. Ta je dědictvím po zesnulé tetě, zároveň se však nachází na pokraji své provozuschopnosti a musí být co nejrychleji opravena, any se nedostala do rukou cizího investora.

4. Star Stable

Stručný popis hry Star Stable

Star Stable je online MMORPG hra, která baví tísíce hráče z celého světa. Star Stable nabízí kouzelný virtuální svět, ve kterém můžete s ostatními hráči vstoupit a oživit i svou vlastní kouzelnou příběhovou jízdu. Hra je plná obchodních tras, závodů, dobrodružství a kouzelných koní, které můžete vyměňovat a trénovat. Můžete se účastnit herních výzev, které vám pomohou zdokonalit vašeho koně i jízdu na něm. Získáte tak nové odměny a slávu. V této hře si užijete fantastickou cestu do pohádkového světa, která potěší každého milovníka koní.

5. Rail Nation

Stručný popis hry Rail Nation

Vlaky, nádraží a zase vlaky. Nadšenců do železniční dopravy je víc, než byste čekali. A co takhle šéfovat své vlastní vlakové infrastruktuře? S androidovou online hrou Rail Nation to jde, a navíc je to ohromná zábava! Budovatelská strategie ze železničního prostředí vám nabízí možnost vytvořit si svou vlastní vlakovou asociaci, jejíž potenciální úspěch bude jen a jen na vás a vaší strategii.

A nemusíte tomu ani obětovat moc času, pokud dobře ,,zasadíte“, farma bude vzkvétat doslova sama. Klíčky budou klíčit, sem tam vám zaprší, zvířata si odpočinou nebo se rozmnoží. Hlavně žádný stres, simulátory farem jsou zejména odpočinkovými záležitostmi, u kterých si vyhodíte nohy na stůl a vypnete své unavené já.

A přece se točí

Mít farmu je velká věc. Jen si představte, že můžete rozhodovat o tom, co a kde postavíte, kolik čeho vysadíte nebo jaká zvířátka budou součástí vaší farmářské stáje. Farmy jsou netradiční odnoží budovatelských her, které dávají příležitost vcítit se do osobnosti majitele farmy. Je to velká zodpovědnost, na druhou stranu máte však ve svých strategických rozhodnutích absolutní svobodu a je pouze na vašich bedrech, jakým směrem se bude farma ubírat.

Chcete farmu postupně rozšiřovat co do území a vytvořit z ní vaše vlastní malé impérium? Nebo budete raději šetřit prostorem a zaměříte se na profit jednotlivých surovin tak, abyste na co nejmenší ploše udělali co nejvíce práce? Způsobů, jak se o farmu starat je mnoho. Co je však u farmářských her jisté, že nad nimi nemusíte trávit celé dny, abyste se sunuli ku předu.

Jak už to u klasických budovaček bývá, zadáte pokyny a necháte hru pracovat. Po pár hodinách si zkontrolujete, zda všechno probíhá, jak má a jestli vaše úkony byly správné.

Svět plný farmářů a farmářek

Věřte, že vaše nadšení do farmaření s vámi sdílí spousta dalších hráčů napříč všemi kontinenty. Stejně jako v jiných tedy existují místnosti, kde se s ostatními hráči můžete setkávat, vyměňovat si rady či dokonce obchodovat se surovinami. Vyrábějte ty nejlepší produkty a chovejte tu nejspokojenější zvěř široko daleko. Pokusíte se vytvořit tu nejlepší farmu všech dob? Směle do toho!