Útěk z reality, který za to skutečně stojí. Fantasy hry mají povětšinou sci-fi nádech, který se odráží v grafickém zpracování i samotných příbězích. Tento druh her se většinou odehrává na platformách velkých multiplayerových rolově hraných kousků, které vám nabídnou stát se hrdinou nevšedních světů.

1. Forge of Empires

Stručný popis hry Forge of Empires

Budovatelská pecka, která vás vpraví do role farmáře a bude zkoušet vaše strategické schopnosti. Plně online hra, kterou spustíte pohodlně bez instalace ve webovém prohlížeči. Jak již napovídá název hry, budete mít na starost fungování celé farmy a vlastně i jejího okolí. Ze svého prvního políčka vytvořte úrodnou půdu, kolem které začnete vytvářet vlastní silnice, komerční stavby, obydlí pro své středověké obyvatele, zázemí pro chov dobytka i pěstitelství plodin.

2. Lineage 2

Stručný popis hry Lineage 2

Lineage 2 je intenzivní a akčně orientovaná MMORPG hra. Hra vtáhne hráče do bojů ve kterých se budou snažit ovládnout zemi zvanou Aden. K tomu, abyste byli úspěšní musíte bojovat s armádou protivníků, chránit svá dobytá území a pomáhat ostatním hráčům. Lineage 2 je velmi ponurou avšak dobrodružnou hrou, ve které se musíte starat o vývoj své postavy, sbírat zbraně a co nejvíce bojovat, abyste dosáhli skvělých výsledků. Lineage 2 je napínavou a nekonečnou bitvou, ve které budete cítit ohromné napětí, které vás přiměje stále bojovat o vítězství.

3. Elvenar

Stručný popis hry Elvenar

Strategie, ve které bude vaším cílem budovat, budovat a zase budovat. Jak už to u budovatelských her chodí, začíná s naprostým minimem v podobě drobného území, ze kterého budete postupně vytvářet inspirativní a velkolepé místo, jehož obyvatelé budou zde budou žít blaze. Elvenar vyčnívá mezi jinými online strategiemi svým velmi kvalitním zpracováním, které by mu mohlo závidět mnoho konkurentů.

4. Vikings: War of Clans

Stručný popis hry Vikings: War of Clans

Staňte se nejobávanějším Jarlem severu a posuňte své město na samý vrchol moci a do popředí ta nejvlivnější města celé země. Invaze Vikingů je tady a s ní i divoké bitvy plně seker, neutichající touhy po vítězství a nekalých praktik, které znal jen nelítostivý středověk. Jako vůdce budete muset svůj klan dostatečně zaopatřit, a tak vedle bitev bude nutné shánět zdroje obživy, výzbroj, stavební materiál i odpovídající zázemí pro svůj lid.

5. Ragnarok Online

Stručný popis hry Ragnarok Online

Ragnarok Online je fantasy MMORPG hra, která vás přenese jako hráče do jedinečného herního světa plného dobrodružství. Ve hře je možné bojovat se zákeřnými protivníky, zkoumat moře temných jeskyní a zažívat mnoho zábavy. Tato online hra nabízí magický svět a úžasný hudební podkres. Čekají na vás unikátní herní postavy, stejně jako možnosti jejich vylepšení. Můžete si také vybírat mezi různými druhy bojovníků a dovedností. Prostřednictvím několika rozmanitých herních prostředí můžete zažít dobrodružství, které bude trvat hodiny a hodiny.

Máte zachránit neznámou planetu, na které vládne mocný lord, jenž žene svůj lid do těch největších temnot? Žádný problém! Vyberte si okruh svých věrných stoupenců a vydejte se na cestu do neznámých vod. Mějte s sebou ovšem raději záchranný kruh, ke kterému připlavete zpět (jak k záchytnému bodu), když se vám začne vaše strategie vymykat z rukou.

Proč vyzkoušt MMORPG hry

Prostředí her je velmi různorodé, a protože se skutečností nemají většinou nic společného, můžeme v nich spatřovat také svou vlastní fantazii. Není žádným překvapením, že stejně jako u MMORPG, které je svým způsobem často součástí fantasy žánru, záleží na společenství hráčů. Než se naučíte plavat, chvilku to potrvá a není žádnou ostudou nechat si přes chatovací místnost poradit od zkušenějšího parťáka, který se nesnaží být hned vaším úhlavním nepřítelem.

Určitě najdete i takové, kteří budou se svou partou chtít vyhrát za každou cenu a jen tak vám nedarují ani jedno vítězství. O to víc je potřeba bojovat za svůj klan, který se vám odvděčí sběrem vzácných artefaktů.

Jak být v MMORPG úspěšný

Jestliže to chcete ve hře někam dotáhnou, musíte být průbojný. Ačkoli se vám budou ze začátku zdát elfí ouška roztomilá a neohrabanost obrů jakbysmet, nenechte se zhýčkat pouhým kocháním se vašich postav. Nebuďte omámeni prvotním pozvolným tempem hry.

Až se dění ve vaší říši rozjede naplno, musíte být připraveni nasadit ty nejspolehlivější zbraně. Jen tak dosáhnete na vítězné mety a možná i na pomyslnou síň slávy jednotlivých herních počinů.