Druhá světová válka je díkybohu už jen historií, prostřednictvím válečné hry Enlisted se však na bojiště těch nejzásadnějších bitev můžete dostat i dnes. Vývojáři se tuto válečnou multiplayer střílečku snažili obohatit pořádnou dávkou autenticity, kterou pocítíte nejen na realistickém zpracování prostředí, ale také na detailně vyobrazených dobových prototypech zbraní i dalších prvcích.

Na jaké platformě lze Enlisted hrát

Její beta verzi si může zcela zdarma zahrát každý uživatel Xbox Series X|S, PlayStation 5 nebo PC. 

V jakém období se hra odehrává

Válečné období v letech 1941 až 1945 je ve hře rozděleno do 4 konkrétních bitev (resp. kampaní), mezi kterými najdeme Bitvu o Moskvu (poslední fáze Operace Barbarrosa), Bitvu o Normandii (známá pod názvem Operace Overlord),  Bitvu o Tunisko (tzv. Tuniské tažení) či Bitvu o Berlín (neboli Berlínskou operaci).

Ukázka ze hry Enlisted

O čem je hra Enlisted

Vstupem do této onliny hry se stáváte velitelem celé jednotky, kterou v průběhu hry můžete měnit, doplňovat, vylepšovat či trénovat pro lepší výkony v boji. Poněkud netradiční, avšak ocenění hodnou funkcí je možnost přesouvat se na ovládání jednotlivých vojáků v průběhu hry naprosto libovolně, přičemž zbytek vaší jednotky je ovládán na bázi umělé inteligence.

Tím chtěli tvůrci hry dosáhnout toho, aby byl hráč neustále uprostřed dění a mohl se svou jednotkou bojovat každou vteřinu naplno. Když vojáka, za kterého právě hrajete, odrovnají, ihned můžete přeskočit na dalšího a pokračovat v rozjeté strategii, a to do doby, kdy ještě alespoň jeden člověk ve vaší jednotce žije. Pokud dojde na nejhorší a padne i poslední bojovník, není ještě nic ztraceno. Může vám pomoci jiný tým a vrátit vás do hry, je potřeba však najít specializaci, kterou zrovna budete potřebovat.

Rozmanitost zaměření je poměrně velká, a tak si do svého týmu můžete rekrutovat řadové vojáky, dělostřelce, odstřelovače, střelce ze samopalu, inženýry, střelce z kulometu, operační důstojníky, plamenometníky, střelce z brokovnice, piloty či tankisty. Pointa hry je založena na plnění dílčích úkolů, které hráče dovedou do vítězného konce.