Svět MMORPG je velmi členitý a hráči mají rozhodně z čeho vybírat. Na trh přichází stále nové hry a stejně tak pořád funguje řada těch starších, které ale i po letech nabízí skvělý herní zážitek. Lineage 2 do této kategorie rozhodně patří!

Co je Lineage 2?

Lineage II je klasické fantasy RPG z produkce korejského studia NCSOFT, která spatřila světlo světa v roce 2003. Má již tedy něco za sebou, to jí ale na kvalitě nikterak neubírá a svět kolem Lineage II je stále živý.

Fantasy svět Aden, do kterého je hra zasazená, běží na Unreal enginu a je určitou kombinací západních představ o fantasy světech s asijskou grafickou školou. Nejedná se tedy o klasickou manga či manhwa stylizaci, přesto je korejský původ hry na grafice patrný. To ale samozřejmě není na škodu, pro někoho jde naopak o velké plus.

Screenshoty a ukázka hry Lineage 2

Jak se Lineage II hraje?

Jako v každém MMORPG, i v Lineage je hlavní hráčovou náplní plnění questů, boje s nepřáteli, sbírání zkušeností a nového vybavení. To vše ve světě, který je velmi rozlehlý a rozmanitý, za ty roky, po které už Lineage funguje, se řádně rozrostl a je opravdu obrovský.

Vývoj postavy není v Lineage oproti řadě jiných RPG příliš komplexní, naopak ale nabízí prakticky nekonečné možnosti úprav oblečení, vybavení, nejrůznějších doplňků apod. Zajímavostí je, že svojí specializaci si postava v průběhu hry určuje, resp. zužuje dvakrát. Poprvé se tak děje na 20. úrovni, podruhé na 40. úrovni.

Specializovat se mohou hráči na boj, magii, obchodování, výrobu předmětů a jejich prodej apod. Za zmínku stojí i fakt, že hru lze hrát jak na standardních serverech, tak na tzv. zrychlených serverech, kde je nabírání zkušeností urychlené.

Závěrem o hře Lineage II

Suma sumárum, Lineage II je stále kvalitní hrou, která milovníkům RPG umožní strávit v jeho světě dlouhé desítky a stovky hodin a stále se u toho bavit.