Svět v současné době dobývá korejský seriál Hra na oliheň, který se pro mnohé stal prvním vážnějším setkáním s produkty korejského zábavního průmyslu. To, že má světu co nabídnout, ale už dávno vědí hráči oblíbeného korejského MMORPG. Co můžete čekat, pokud se rozhodnete se do něj ponořit?

Co je Ragnarok Online?

V srpnu roku 2002 vydala v Jižní Koreji společnost GRAVITY online RPG Ragnarok inspirované komiksem stejného jména. Země původu a předloha naznačují, že svět Ragnaroku – ačkoliv i v něm se vyskytují západním hráčům dobře známé fantasy rasy – je přece jen v lecčems odlišný, než jaké jsou ty, které známe z amerických nebo evropských světů tzv. high-fantasy.

Technicky je Ragnarok zpracovaný jako hra v izometrickém pohledu. Grafika prostředí je trojrozměrná, lze jí otáčet o 360°C, zoomovat, měnit úhel pohledu apod. Do tohoto 3D prostředí jsou zasazeny 2D postavy ve formě líbivých spritů.

Grafika má dodnes své kouzlo, přesto je ale samozřejmě jen těžko srovnatelná s dnešním standardem. Grafika ale není tím důvodem, proč mají hráči z celého světa Ragnarok stále v oblibě a je hrán na celé řadě serverů.

Ukázka hry Ragnarok Online

Unikátní RPG systém

Ragnarok má dva velmi přitažlivé prvky, které jsou dodnes oceňovány. Tím prvním je komplexní RPG systém. Jako v každém RPG i zde jsou rozdělovány zkušenostní body. V Ragnaroku jsou ale zkušenosti dvojího druhu. První jsou označované jako base (rozdělují se do vlastností jako síla, výdrž apod.) a druhé jako job (rozdělované do specifických schopností). Na rozdělování zkušenostních bodů navíc opravdu záleží. Druhým nesmírně přitažlivým prvkem je způsob vlastního hraní. Ragnarok charakterizují velké bitvy mezi guildami, spolupráce a vzájemná komunikace jednotlivých hráčů.

Závěrem o této hře

Společně s propracovaným RPG systémem a neotřelým prostředím je herní zážitek tím, pro co stojí za to si Ragnarok Online i v dnešní době zahrát. A pokud vás hra zaujme, v případě pokračování, které je nyní ve vývoji, již půjdete „na jistotu“.