Zažít válku si asi nepřeje nikdo z nás. Vrátit se však prostřednictvím počítače do kokpitů fascinujících strojů, které válečná období provázeli, láká mnohé hráče bojovek. A proto vznikl specifický žánr, který směřuje veškerou svou pozornost právě k tankům.

1. World of Tanks

Stručný popis hry World of Tanks

World of Tanks je oblíbená tanková online hra se stroji z 20 století. Cílem této hry je ovládat obrněné vozy a bojovat s ostatními hráči o převahu na bojišti. Hráči se mohou zapojit do různých druhů bojů, jako je například bitva jednotlivců, bitva ve skupině nebo bitva všech proti všem. Hra je plná akce a bojů, ale přesto je to také skvělá zábava pro všechny opravdové hráče. World of Tanks je hrou, která kombinuje strategii a akci a nabízí tak hráčům možnost užít si adrenalinové vyžití a současně být taktickým mágem.

2. War Thunder

Stručný popis hry War Thunder

War Thunder je akční válečná hra, ve které můžete bojovat jak na zemi tak i ve vzduchu. Hra je bezplatná a je určena pro více hráčů. Ve hře War Thunder můžete ovládat více než 1200 vojenských strojů z historie druhé světové války až po moderní dobu. Můžete si vybrat mezi různými druhy letadel, tanků a také námořních lodí. Ve War Thunder máte za úkol bojovat proti ostatním hráčům, porazit je a dosáhnout tak vítězství. Ve hře můžete získat zkušenosti a odměny za splnění mnoha úkolů. War Thunder je téměř povinnost pro všechny nadšence do válečných her.

3. World of Warships

Stručný popis hry World of Warships

World of Warship je válečná počítačová hra zdarma, která nabízí úžasnou akci ale také zábavu. Tato hra je bojová strategie, kde vy jako hráč bojujete v námořní bitvě. Je to jedna z nejpopulárnějších námořních her, které jsou aktuálně dostupné. Tuto hru si navíc můžete vychutnat nejen na PC, ale také na tabletu či v mobilu. Pokud i vy si chcete zkusit jaké to je ovládat různé druhy lodí, jako jsou křižníky, bitevní lodě, torpédoborce a další. je World of Warship tou nejlepší volbou.

4. Crossout

Stručný popis hry Crossout

Crossout je online akční hra zdarma, ve které vytváříte, modifikujete a bojujete v pojízdných vozidlech. Hra by se dala popsat jako kombinace Šíleného Maxe s Ratchet & Clank – budujete a vylepšujete bojové vozy inspirované apokalypsou, abyste se vydali napříč nehostinným post-apokalyptickým světem. Vybudujte si vůz podle svých představ a vydejte se do boje proti jiným hráčům a získejte tak slávu a respekt mezi ostatními. Vítězové získávají odměnu ve formě bodů, zatímco prohrávající se pokusí rozšířit svůj arzenál o nové částí vozu a schopnosti.

5. Enlisted

Stručný popis hry Enlisted

Enlisted je válečná online hra, která se odehrává ve období druhé světové války. Vy se stanete členem jedné z bojujících stran a budete bojovat proti ostatním hráčům po celém světě. Hra poskytuje realistický zážitek z válečného prostředí, který vám umožní prožít bitvu z perspektivy vojáka. Můžete se zúčastnit taktických bitvách v různých konfliktech, od bojů v SSSR, po boje v Severní Africe. Enlisted je skvělá hra pro ty, kteří milují strategii a zároveň také akci.

Nejde o klasické boje na život a na smrt, které dobře znáte z jiných stříleček. U tankovek se setkáte také s podrobnými detaily, které vám umožní prozkoumat stroj zevnitř i zvenčí a co víc, můžete jej upravovat a vylepšovat podle vlastního vkusu. Nezní to skvěle?

Plňte mise a rozvíjejte svou válečnou garáž

Na samém počátku budete vy a vaše válečnická garda, které se budete pomalu učit velet, a především budete zjišťovat, který tank je vhodný do jakých bojů. K dispozici totiž nebudete mít pouze jeden formát strojů, který budete dokola obměňovat.

Na výběr jsou k dispozici nejrůznější stroje, od těch nejmenších, o kterých jste možná neměli ani potuchy, po ty největší giganty a nejznámější tankové veterány. Hrou vás budou provázet dílčí úkoly, resp. mise, jejichž postupným plněním se budete posunovat stále blíže vítezství.

Prožijte historii z pohodlí domova

Pokud si v nějakých hrách dávají záležet na realistickém pojetí v souladu s historickými fakty, pak jsou to právě ty tankové. Jejich tvůrci se snaží dodržet historické souvislosti přesně tak, jak se udály, a to nejen v rámci herních arén neboli bojišť. Detailně vyobrazenou minulost naleznete také pod palubou válečných strojů, jejichž konstrukce většinou bývá zachována dle reálné předlohy.

A víte, co je na tom nejlepší? Že pro takový zážitek nemusíte vůbec daleko, stačí když spustíte jednu z tankových pecek na počítači případně na mobilním rozhraní a vaše brána do světa tanků bude otevřena.