Prodietix nabízí úspěšný způsob, jak rychle zhubnout s pomocí ketodiety, která je navíc známá jako ketonová, proteinová nebo bílkovinná. Tato dieta se dostala do podvědomí především díky viditelným výsledkům, a to v řadě týdnů. Jak dieta funguje v rámci stravování od Prodietix a co nabízí, zjistíte níže.

Co je Prodietix a proč si vybrat jeho dietu?

Prodietix se drží pravidel ketonového hubnutí s plány, které nabízejí klientům. S jeho nabídkou pomoci, jeden může zhubnout v relativně krátkém časovém období. A v případě, že člověk dodržuje po všech stranách určené zásady nastavené dietou na rozumné a upravené hubnutí, bývají výsledky snadno udržitelné. Přestože řada z vás jistě slyšela o dietě, pojďme si nejprve stručně shrnout standardy ketodiety.

Zhubněte do plavek díky této proteinové dietě

V jejím základu je tzv. ketóza, fyziologický stav, kdy tělo kompenzuje potřebu sacharidů odbouráváním svých nastřádaných tuků — tedy začnete hubnout. Aby se takového stavu dosáhlo, musí se z jídelníčku vyřadit již zmíněné sacharidy a nahradit je tuky a bílkovinami. Konkrétní poměr se samozřejmě do jisté míry mění, ale sacharidů by zkrátka a dobře nemělo být více než 50 g denně.

Čím musíme projít, abychom uspěli?

S Prodietix musíte projít vždy 3-mi fázemi:

Fáze 1 — Snížení hmotnosti

V této fázi se průběžně dostáváte do ketózy, a navíc ztrácíte nejvíce kilogramů. Na základě toho, jaký typ diety si vyberete, budete jíst buď 4x/5x nebo 6x denně Prodietix jídla a budete moci jíst povolenou zeleninu, kterou najdete na jejich stránkách. Jídla Prodietix jsou jednoduchá na zpracování, jsou chutná a zcela nahrazují vaše obvyklé přijímání.

Fáze 2 — Stabilizační

Jak název napovídá, v této fázi se snažíte stabilizovat svou váhu a vyhnout se efektu jo-jo. Stále jste v ketóze a postupně začínáte do svého jídelníčku zařazovat sacharidy. Fáze vypadá tak, že na základě toho, jaký počet kalorií jste si zvolili, jíte buď 3x/4x nebo 5x denně Prodietix jídla a průběžně 1x denně svá typická jídla.

Fáze 3 — Fixace aneb výhra nad jojo efektem

V této fázi půjde o vylepšování detailů a vítězství nad jojo efektem. Na základě vaší zvolené diety jíte buď 2x / 3x nebo 4x denně jídla Prodietix a 2x denně svá běžná jídla. Tato fáze je závěrečná a poté byste jednoduše měli být schopni se vrátit ke svému jedinečnému jídelníčku.

Jak vypadá nákup u společnosti Prodietix

Na stránkách Prodietix si budete moci zakoupit jak jednotlivé položky jako přídavek k současnému jídelníčku, nebo můžete jít rovnou po celém balíčku, který zcela pokryje váš vysněný hubnoucí plán. Existuje pár variant těchto balíčků a vy proto máte na výběr, kterou dietou se budete chtít zaobírat. Jenže díky velkému množství produktů se lze docela dobře ztratit.

Proto Prodietix na svých stránkách nabízí základní kalkulačku, s jejíž pomocí budete moci zjistit, který balíček je pro vás ten pravý, a neobtěžovat se s jinými volbami. V případě, že si stále nejste jisti, jejich dietní poradci mohou nabídnout pomoc s výběrem.

Prodietix bohužel neuvádí konkrétní obsah a seznam jídel pro balíčky, ale pro ilustraci, v první fázi budete moci počítat se sladkou výživou (jako jsou krémy, horké nápoje, palačinky s ovocnou, vanilkovou nebo čokoládovou příchutí a vynikající omelety, polévky nebo proteinové těstoviny).

A jaká je cena diety Prodietix

Balíčky u Prodietix jsou obrovskou nárazovou investicí a konkrétní částka se opravdu hodně liší v závislosti na balíčku, který si vyberete. Balíček pro malé snížení váhy na 15 dní vás vyjde na 2340 Kč, hubnutí pro jedince s vysokou tělesnou váhou, kteří potřebují větší redukci váhy, trvá dodržování diety 12 týdnů si vyžádá 15 960 Kč. V každém případě vše záleží na počtu jídel v rámci balíčku a pokud si spočítáte náklady na jednu porci, vyjde vás jedna hostina asi na 50 Kč.

Jak začít s dietou? Mrkněte na dietní plány!

Jak jsme již uvedli, Prodietix zahrnuje ve srovnání s jinými e-shopy výjimečně pozměněný výběr balíčků pro osoby. Základní rozdělení vychází z tělesné stavby zákazníka a délka programu závisí na tom, kolik potřebujete zhubnout. V rámci základu existují 3 diety, které jsou však rozděleny na další „dílčí diety“. Pojďme se na to podívat.

1. Dieta S — Small

Délka trvání se ovšem může lehce lišit. Prodietix nabízí 6 různých „S“ diet podle toho, kolik potřebujete zhubnout. To znamená, že v podstatě jen jíte méně — ve skutečnosti na „S“ celou dobu jíte 4 jídla denně. Tento typ diety je rozdělen hned do tří podobně dlouhých fází, které souhlasí s tím, co jsme si řekli výše!

 • 15 dní – 2 340 Kč (52 Kč za porci)
 • 3 týdny – 3 150 Kč (50 Kč za porci)
 • 30 dní – 4 320 Kč (48 Kč za porci)
 • 6 týdnů – 5 796 Kč (46 Kč za porci)
 • 9 týdnů – 8 127 Kč (43 Kč za porci)
 • 12 týdnů – 10 332 Kč (41 Kč za porci)

Jednotlivé fáze:

 • Fáze 1: Jíte 4 jídla Prodietix denně
 • Fáze 2: Jíte Prodietix 3x denně a vlastní jídlo 1x denně
 • Fáze 3: Jíte 2x denně Prodietix a 2x denně vlastní jídlo

2. Dieta M — Medium

Délka trvání se opět liší. Prodietix nabízí 6 různých „M“ diet podle toho, kolik potřebujete zhubnout. To znamená, že prostě v podstatě jíte méně — protože s „M“ jíte 5 menších jídel denně po celou dobu trvání. Tato dieta je opět rozdělena do tří podobně dlouhých fází, které souhlasí s tím, co jsme si již vysvětlili výše!

 • 15 dní – 3 060 Kč (51 Kč za porci)
 • 3 týdny – 4 032 Kč (48 Kč za porci)
 • 30 dní – 5 520 Kč (46 Kč za porci)
 • 6 týdnů – 7 392 Kč (44 Kč za porci)
 • 9 týdnů – 10 332 Kč (41 Kč za porci)
 • 12 týdnů – 13 104 Kč (39 Kč za porci)

Jednotlivé fáze:

 • Fáze 1: Jíte 5x denně jídla Prodietix
 • Fáze 2: Jíte 4x denně jídla Prodietix a 1x denně vlastní jídlo
 • Fáze 3: Jíte 3x denně jídla Prodietix a 2x denně vlastní jídlo

3. Dieta L — Large

Délka diety se liší podle vybraného programu. Prodietix nabízí opět 6 různých „L“ diet podle toho, kolik potřebujete zhubnout. To znamená, že prostě v podstatě jíte více — protože s „L“ jíte 6 jídel denně po celou dobu konání diety. Dieta je rozdělena do tří podobně dlouhých fází, které se shodují s výše zmíněným o těchto fázích!

 • 15 dní – 3 675 Kč (49 Kč za porci)
 • 3 týdny – 4 935 Kč (47 Kč za porci)
 • 30 dní – 6 750 Kč (45 Kč za porci)
 • 6 týdnů – 8 820 Kč (42 Kč za porci)
 • 9 týdnů – 12 600 Kč (40 Kč za porci)
 • 12 týdnů – 15 960 Kč (38 Kč za porci)

Jednotlivé fáze:

 • Fáze 1: Jíte 6 jídel Prodietixu denně
 • Fáze 2: Jíte 5krát denně jídla Prodietix a 1krát denně vlastní jídlo
 • Fáze 3: Jíte 4krát denně jídla Prodietix a 2krát denně vlastní stravu

Samotné hubnutí — co vás čeká a nemine?

Fáze číslo 1

Na začátku vás s největší pravděpodobností čeká ta nejtěžší část, a to je — najít v sobě silné odhodlání. Jakmile začnete jíst dietu Prodietix, budete mít před sebou důležité první dny. Uprostřed těchto dnů se tělo dostane do stavu ketózy. Pravděpodobně budete mít chutě na dezerty, na hotové výrobky nebo na své běžné jídlo, na které jste běžně zvyklí. Jakmile se dostanete přes tuto fázi, v každém případě zjistíte, že vlastně nemáte opravdovou touhu po pamlscích a svačinách. Takže po tomto začátku se tělo dostane do ketózy.

Ketózu jsme si již představili, v tomto stavu vaše tělo rychle a rychle hubne — zdrojem energie se tak pomalu stává tuk. No a právě uprostřed této části je rozhodující jíst výhradně keto/nízkosacharidovou stravu. Což znamená, že můžete konzumovat pouze Prodietix balíčky + zeleninu, nebo ořechy. Ale nestresujte se. Nachystaný jídelníček vám dodá pestrosti až-až.

V současné době jste tedy ve fázi 1. Řekněme, že jste na 6 týdnů keto programu od Protiedix. Primární fáze by vám měla trvat 2 týdny. Takže za těchto 14 dní se snažíte konzumovat 5 x denně Prodietixem připravenými jídly + zeleninou.

Následuje 2. etapa

V momentální fázi se začnete postupně dostávat zpět na své původní stravování, ale stále jíte méně. Pokračujete v konzumaci Prodietix jídel a občas si uvaříte několik sacharidových receptů — zejména 4 Prodietix jídla a 1 vlastní. V případě, že jste na 6týdenním programu, tuto fázi byste měli dokončit za další 2 týdny. Samozřejmě, když máte nějaké problémy, stačí najet na jejich stránky, kde vám výživový poradce sdělí, co máte dělat!

Fáze 3 — Konečná

Třetí fáze je tak trochu volnější, budete pouze jíst Prodietix jídla 3 krát denně a vařit 2 krát. Tím se vyhnete jojo dopadu a zvyknete si na svůj původní jídelníček.

Jak efektivně dokončím dietu?

Po ukončení diet následuje návrat ke klasickému jídelníčku, na který jste byli zvyklí. Dávejte si však pozor, abyste po ukončení své diety nešli do obchodů se sladkostmi jako hladový vlk. Můžete tak efektivně a velmi rychle nabrat kila zpět a kvůli této hlouposti můžete snadno na keto hubnutí, a možná i celou věc s hubnutím, až do konce času zanevřít. Koneckonců, vydrželi jste nekonzumovat pamlsky tak dlouho, jen abyste to na konci tak pokazili? Raději si v tom udělejte nějaký řád, a z mlsání udělejte tradici, ale nic nepřehánět. Pro ilustraci, každou neděli si po obědě dáte ke kávě zákusek. Uvidíte, že po tom všem už vám to prostě nemusí tolik chybět.

Z jakých potravin mohu v druhé fázi vařit, jaké jsou potraviny s obsahem sacharidů?

 • Maso, drůbež (kuře, kachna, atd), vepřové, jehněčí, divočina (králík, divoké prase), ryby (jako kapr, losos, pstruh, makrela)
 • Mořské plody (krevety, škeble, krabí maso)
 • Vejce
 • Mléčné výrobky (mléko polotučné a plnotučné), smetana, sýr, mascarpone, jogurt (neslazený), domácí sýr, zakysaná smetana
 • Nízkosacharidová zelenina (zelenina, která se nevyvíjí v zemi, zelená zelenina – salát (listový, ledový), avokádo, kedlubna, květák, brokolice, lilek, špenát, okurky, ředkvičky, zelí, kapusta, rukola)
 • Tuky (máslo, olej, kokosový tuk, olivový olej, tuk, avokádo, ořechové tuky), ořechy a semínka (mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, para, makadamia, chia, slunečnice, pistácie, kokos, kešu)
 • Koření (sůl, pepř, bazalka, kardamom a řada dalších, bez cukru)

Tip pro mlsouny: několik čokolád s vysokým obsahem kakaa obsahuje mimořádně málo sacharidů.

Kterým potravinám bych se měl vyhnout?

V podstatě všechny přílohy:

 • obiloviny — chléb,
 • rýže — až 90 % rýže je tvořeno sacharidy
 • brambory — největší zdroj škrobu
 • těstoviny, ovesné vločky
 • cukr a dezerty (tyčinky, čokolády, koláče, rohlíky, dorty)
 • slané pochutiny (chipsy, tyčinky…)
 • luštěniny (ne ve velkém, asi 20 %)
 • ovoce, několik druhů zeleniny (ne ve velkém, obsahuje především vlákninu)
 • koka-kola, limonády, minerální vody, ochucené vody, vitální nápoje a alkohol