CENTROPOL ENERGY a.s. je jedním z největších poskytovatelů volitelných energetických služeb v České republice. Obsluhuje až 250 tisíc zákazníků v oblasti elektřiny a plynu. CENTROPOL ENERGY byl založen v roce 2002.

Je součástí holdingu CENTROPOL, který se kromě energií zabývá i obchodem s nemovitostmi. Poskytovatel CENTROPOL se soustředí na rozumné podmínky pro klienty. Společnost dokonce podepsala Deklaraci dodavatelů elektřiny a plynu – konkrétně na jejich webových stránkách si ověříte osoby prodejců společnosti podle jejich identifikačního čísla dokladu (ID). Centropol uplatňuje na obchod s energiemi tradicionalistický postup získávání, z čehož vyplývá, že v roce 2021 nedošlo k žádným senzačním výkyvům v cenách elektřiny a plynu. Jenže hodnocení lidí mluví za vše – je Centropol jen další podvodník?

Popis společnosti

Společnost CENTROPOL ENERGY, a.s. je dlouhodobým dodavatelem plynu a elektrické energie. Ve srovnání se svými konkurenty je zpravidla schopna dlouhodobě nabízet zvýhodněné náklady. Plyn od CENTROPOL ENERGY, a.s. je bez jakýchkoliv závazků a cenovou výhodnost položky si budete moci často prohlédnout. Náklady jsou buď neměnné, nebo vylepšeny souhlasem s obchodováním na burze.

Rychlé a jednoduché sjednání plynu od CENTROPOL ENERGY, a. s., je spojeno s nulovými poplatky. Plyn je dodáván nejen rodinám, ale také podnikům a velkoodběratelům. Budete si moci vybrat jak ze závazků na dobu neurčitou, tak na dobu určitou, kdy vám může být garantována zvýhodněná cena plynu. CENTROPOL ENERGY, a.s. vám zdarma vypočítá výši vašich investičních prostředků na plyn. Ke společnosti budete moci přejít spolu s plynem na některé z jejích poboček, prostřednictvím pošty, telefonní linky nebo online kontaktního formuláře.

CENTROPOL ENERGY v číslech

  • Společnost CENTROPOL ENERGY, a.s. byla založena v roce 2002
  • V roce 2010 měla společnost 8 734 odběrných míst plynu
  • O devět let později to bylo již více než 50 000 odběrných míst plynu
  • Společnost má téměř 300 zaměstnanců
  • V bytě 3+1 zaplatíte za plyn v průměru 329 Kč měsíčně
  • V rodinném domě zaplatíte za plyn v průměru 2 559 Kč měsíčně

Historie společnosti

CENTROPOL ENERGY, a.s. je ryze česká společnost, která vznikla v roce 2002. Jejím zakladatelem je Aleš Graf. Společnost se zabývá dodávkami elektrické energie a plynu. Nesoustřeďuje se jako dosud na menší rodinné jednotky, ale také na obchodní řetězce, ministerstva, kraje a další klienty. V roce 2013 společnost zařadila do svého sortimentu všestrannou správu.

CENTROPOL ENERGY, a.s., je jednou ze zakládajících společností Asociace nezávislých poskytovatelů volných energií. Tu lze znát pod zkratkou ANDE. Obrat společnosti v roce 2018 činil přibližně 7,6 miliardy Kč. CENTROPOL ENERGY, a.s. se mimo jiné věnuje také charitativním aktivitám, což dokazuje nadace fond Energie pomáhá. Jedná se o neziskový projekt s celospolečenskou působností. To znamená od mladých až po staré.

Jaké služby poskytuje Centropol?

Společnost Centropol působí v oblasti energetiky a zemního plynu. Kromě toho si u nich můžete zřídit neocenitelné mobilní tarify. U společnosti Centropol oceníte rozumné jednání, jednoduché podmínky a stabilní náklady na energie po celou dobu trvání smlouvy. Smlouvu budete moci podepsat na jeden nebo dva roky a náklady na energie jsou nastaveny přiměřeně.

Neuvěřitelnou výhodou je online správa vaší energie – budete mít neustále přehled o tom, co jste zaplatili předem a jaká je vaše spotřeba. V případě, že zjistíte, že jednoduše musíte navýšit nebo snížit zásobu plynu nebo energie, požádáte o změnu zásoby kdykoli online prostřednictvím samoobsluhy. Oproti konkurentům, Centropol neposkytuje mobilní aplikaci, takže v případě, že potřebujete dohlížet na své účty online, musíte být neustále online – na počítači, tabletu nebo přenosném telefonu.

Zafixování ceny

Služba Fixně od společnosti Centropol, stanoví vaše náklady na energii po celou dobu trvání smlouvy. V případě, že si vyberete dvouletou smlouvu, je v tu chvíli následně prodloužena na další rok. V tomto roce můžete mít stále náklady na energie sjednané v rámci ceníku Fixně. Pokud si nezvolíte něco jiného, bude vaše smlouva na konci tohoto roku (3 leté období v součtu) přirozeně převedena na smlouvu neurčitou. V každém případě budete se v tu chvíli řídit podle ceníku Bez závazku, takže náklady se mohou změnit.

Dodávka elektřiny

Klienti mohou využívat energii od společnosti Centropol od roku 2002. Dostávají nabídku přesně odpovídající jejich potřebám. Centropol svým klientům umožňuje zřídit si napájení na zcela novém odběrném místě, ale navíc s přechodem od jiného dodavatele. Sami si dávají pozor na konec smlouvy u konkurence. Nabízejí produkt/tarif tak, aby byl pro každého klienta co nejvýhodnější. Centropol nabízí elektřinu s vypořádanými náklady, proto se povinnost jmenuje Elektřina Fixně. Jedná se o stálou cenu za spotřebovanou energii, která je stanovena v rámci členské smlouvy. Smlouva je se závazkem a klient si může vybrat, zda potřebuje závazek na jeden nebo dva roky.

Budete si moci zvolit i strategii komunikace (např. online prostřednictvím služby samoobsluhy), splátky záloh nebo vrácení přeplatků. Vyúčtování budete mít k dispozici online nebo si jej necháte zaslat v papírové formě. Záleží na vás, co vám bude nejlépe vyhovovat. Pokud přemýšlíte, jaké jsou pro vás náklady na energie, stačí si je nechat vypočítat na stránkách Centropolu.

Dodávka plynu

Klienti využívají plyn od společnosti Centropol od roku 2007. Opět si mohou zřídit zcela nové členství nebo přejít k Centropolu od konkurence. Stejně jako u energie vám pomohou vybrat nejvýhodnější položku a vyřídí za vás přechod od stávajícího poskytovatele. Je nezbytné vědět, že Centropol nakupuje dodávky elektřiny a plynu průběžně, takže plyn netěží samostatně.

Vaše náklady na energii jsou stanoveny v závislosti na délce smlouvy, kterou si vyberete – na jeden nebo dva roky. Pro několik jednotlivců není závazek smlouvy nijak zvlášť okouzlující, ale vzhledem k současné situaci a rostoucím nákladům se nepochybně vyplatí mít stanovené náklady na energii – jak na plyn, tak na elektřinu.

Centropol má fixní náklady nastaveny na svých tarifech pro plyn. I u plynu máte možnost zvolit si komunikaci a správu svého účtu sami — prostřednictvím samoobsluhy budete moci okamžitě vidět své zálohy a spotřebu a podle potřeby měnit sumu svých zásob. Navíc si budete moci vybrat, zda si necháte vyúčtování zasílat online nebo v papírové formě domů.

Jak sjednat smlouvu?

Energie od společnosti Centropol si budete moci zřídit úplně nově – na novém odběrném místě, ale navíc budete moci přejít k Centropolu od konkurenční společnosti. Sjednání smlouvy je zpravidla rychlé, jednoduché a bezproblémové. Na domovské stránce Centropolu zadáte do kalkulačky parametry, které si přejete, napíšete, jak vás může společnost kontaktovat, a odešlete formulář. V tu chvíli vyčkáte, až vás pracovníci zákaznické podpory vyzvou ke kontaktu a smlouvu dokončí. V případě, že se vám něco nezdá, budete moci kontaktovat zákaznickou podporu, kde by vám měli vše vysvětlit.

Je tedy možné uzavřít smlouvu s Centropolem online – ale počítejte s tím, že ji neuzavřete kompletně, ale pošlete svůj výpočet, abyste získali nejvýhodnější nabídky, a poté uzavřete smlouvu. Samozřejmě můžete vždy zavolat na klientskou linku. A v případě, že se přikloníte k osobnímu jednání, budete moci navštívit jedno z 11 klientských center, která najdete po celé České republice. Jen si pohlídejte otevírací dobu.

Zaslaná smlouva o poskytnutí služeb – co doložit a podepsat?

Formulář smlouvy o poskytování dávek by měl být opatřen datem podpisu a smlouvu musíte podepsat na vyznačené místo. Předsmluvní informace ke smlouvě o poskytování služeb by měly být podepsány na třetí straně a vráceny spolu s podepsanou Smlouvou všemi třemi stranami.

Jak dlouho trvá přepis smlouvy?

Firma se snaží přepis vyřešit zpravidla během 2 až 4 týdnů. Záleží především na tom, jak rychle nový klient podepíše smlouvu o dodávce a pošle ji zpět. V případě, že současně s úpravou vyměňujete i poskytovatele životních energií, může to v tu chvíli trvat ještě déle. Obvykle proto, že v takovém případě se firma musí dohodnout na ukončení současné smlouvy s původním poskytovatelem.

Ukončení smlouvy

Pro nejjednodušší postup ohledně ukončení smlouvy je zanechat na webových stránkách Centropolu svůj kontakt a firma se vám ozve co nejdříve. Ukončit smlouvu můžete i sami, a to především z těchto příčin:

  • Stěhování – Pokud se stěhujete, kupujete nebo prodáváte byt, musíte nejprve vypovědět smlouvu. Nebo převést předplatné na nového zákazníka pomocí formulářů.
  • Změna dodavatele – Smlouvu musíte vypovědět písemnou formou, kterou pošlete na příslušnou adresu nebo email.
  • Úmrtí

Zákaznická podpora

Centropol je k dispozici od pondělí do pátku na klientské lince, prostřednictvím e-mailu a online chatu. Vzhledem k okolnostem je klientská linka přetížená a skutečně na online chatu se zdržíte téměř půl hodiny, než vám bude přidělen administrátor.

Každopádně zkušenosti lidí mluví za vše, proto doporučujeme abyste si prošli hodnocení na internetu, které není ani trochu kladné. Zákazníci si stěžují na neprofesionální přístup k řešení problémů (a někdy se problémy nevyřeší vůbec). Když chtějí přestoupit jinam, zákaznická podpora raději nebere telefony!